‘The Walking Dead’, een van de deelnemers aan de optocht vorig jaar. Archieffoto: Luuk Stam

‘The Walking Dead’, een van de deelnemers aan de optocht vorig jaar. Archieffoto: Luuk Stam

De Keijenborgse Kermis; dat mo’j met maken

Cultuur

KEIJENBORG – Van vrijdag 19 tot en met maandag 22 juni staat Keijenborg weer helemaal in het teken van de jaarlijkse kermis. Het feest, dat zijn oorsprong kent in 1853 toen pastoor Berendsen het Schuttersgilde St. Jan oprichtte, brengt het dorp vier dagen lang tot leven met muziek, optochten en kermisattracties.

Tijdens de kermis is er voor jong en oud van alles te beleven. Op vrijdag gaat het feest van start met de aanloopkermis en optredens van Kaliber en Bad Curls. Op zaterdag zijn er activiteiten voor de jeugd tijdens het kindermatinee, gevolgd door een muzikale rondgang van het Schuttersgilde St. Jan en optredens van Empire en de Olthuus Brothers. 

Een van de hoogtepunten is de optocht op zondag. Vanaf 14.00 uur trekken maar liefst dertien grote wagens, muziekkorpsen en straattheateracts door het dorp. Na afloop gaat het feest verder met muziek van onder andere Unite en Rauzer. De prijsuitreiking van de optocht vindt plaats in de cafétent. 

Ook de maandag staat bol van de tradities. Dan wordt gestreden om het koningschap tijdens het vogelschieten en trekken de gildeleden door het dorp om het oude en nieuwe koningspaar en de jeugdkoning(in) op te halen. Na de huldiging wordt het feest voortgezet met optredens van onder meer Perfect Showband en het Achterhoeks DJ Team.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant