
Bezoekers tijdens de vorige Open Dag in 2025. Foto: Anne Voorbergen
Land van Ons houdt Open Dag
HUMMELO - Land van Ons organiseert op zaterdag 20 juni een Open Dag op haar perceel aan de Broekstraat in Hummelo. De organisatie kocht dit bijna negen hectare grote perceel landbouwgrond en bos twee jaar geleden. Vrijwilligers namen maatregelen om de biodiversiteit te vergroten en de grond wordt verpacht aan een biologische boer. Er zijn twee rondleidingen, inclusief een toelichting van de pachter. De biodiversiteit wordt in kaart gebracht met een Bioblitz.
Dezelfde dag gaan bezoekers onder deskundige leiding op zoek naar zoveel mogelijk planten, insecten, waterbeestjes, nachtvlinders en vogels. Bij een Bioblitz kan iedereen via de app Obsidentify foto’s uploaden en soorten op naam brengen. Alle waarnemingen worden via de app verzameld en zo ontstaat er een scan van de biodiversiteit op dit moment. Er is een aantal specialisten om met de deelnemers op zoek te gaan naar waterbeestjes, nachtvlinders en ook vogels. Leuk voor jong en oud!
Het programma: 11.00 uur - eerste rondleiding op het perceel, 12.00 uur - waterbeestjes zoeken (kinderactiviteit), 13.00 uur - vlinders inventariseren, 14.00 uur - tweede rondleiding op het perceel, 15.00 uur - planten en bomen inventariseren, 22.30 uur - nachtvlinders inventariseren en 5.00 uur (zondag 21 juni) - excursie vogelgeluiden.
Wie mee wil doen met een van de rondleidingen en / of de Bioblitz, wordt vriendelijk verzocht zich aan te melden via hummelo@landvanons.nl. Sommige activiteiten hebben een maximum aantal deelnemers en daarnaast wil de organisatie voor iedereen koffie en thee klaar hebben staan! Let op: ter plaatse parkeren is erg lastig. Voor de fiets is volop ruimte. Het perceel aan de Broekstraat ligt ter hoogte van huisnummer 43, op ongeveer 500 meter van het Wapen van Heeckeren.