
Keijenborg gaat werken aan de aankomende kermis. Foto: Achterhoekfoto.nl/Liesbeth Spaansen
Keijenborg is wel weer eens toe aan een echte kermis
MaatschappijKEIJENBORG - Na twee jaar zonder Keijenborgse Kermis lijken de kansen eindelijk gekeerd. Dit jaar zal er weer een Keijenborgse Kermis zijn en kan de laatste Schutterskoning, Michel Menting, zijn titel uit 2019 verdedigen.
“Het programma staat eigenlijk al een tijdje vast”, aldus Serge Vial en Jeroen Hermans. Zij zijn samen met Harrie Weverink en Timo Kleverwal verantwoordelijk voor de muziekprogrammering. “De kermis van 2020 werd natuurlijk afgelast, maar de bands en acts zijn direct doorgezet naar 2021. Vorig jaar moesten we dat trucje nog eens herhalen. Dat gaat ons nu hopelijk niet meer overkomen”, zeggen de twee. Jeroen stelt ook dat de tenten en terreininrichting geregeld zijn, dus “laat maar komen die kermis…”
Op zondag is de jaarlijkse kermisoptocht. Vial: “Dit wordt de 55ste editie en we hopen dat alle wagenbouwers weer aan de slag gaan. Er is genoeg gebeurd de laatste twee jaar om een actueel thema te kunnen vinden.”
De wagenbouwers worden elk jaar bijgepraat tijdens de wagenbouwersavond in dorpshuis De Horst in Keijenborg. Die is dit jaar op vrijdag 18 maart. “We nodigen altijd de vaste wagenbouwers uit, maar ook nieuwe groepen zijn van harte welkom. Je hoeft niet eens direct uit Keijenborg te komen. Ons feestje is breder dan dat en we doen niet zo benauwd”, aldus Hermans.
Ook voor jonge startende wagenbouwers is het zeker belangrijk om vrijdag naar De Horst te komen stelt Vial. “We leggen alle reglementen en weetjes rondom de optocht nog eens rustig uit en we kunnen zien hoe we als organisatie de nieuwe groepen een beetje vooruit kunnen helpen.”
De wagenbouwersavond begint komende vrijdag om 20 uur.








