Zelfgevlochten bijenkorven van roggestro: gemaakt door Pluktuin comBIJn Westendorp. Foto: PR

Zelfgevlochten bijenkorven van roggestro: gemaakt door Pluktuin comBIJn Westendorp. Foto: PR

Afwisselende kunst- en tuinenroute in en rond de Slangenburg

Algemeen

DOETINCHEM/ZELHEM/HALLE-HEIDE/WESTENDORP - Op zaterdag 1 en zondag 2 augustus is het weer zover: twaalf kunstenaars en vier tuinen in het gebied van kasteel Slangenburg stellen hun deuren open voor bezoekers.

Twee fietsroutes van ongeveer 20 km voeren langs deze adressen. Een mooie manier om kennis te maken met dit gebied rond de Slangenburg, om nieuwe mensen en nieuwe weggetjes te leren kennen. Het startpunt is deze keer Kruidentuin Betula, Lankerseweg 3A, buitengebied Halle.
De noordroute leidt richting Zelhem en Halle; de zuidroute gaat richting Gaanderen en Westendorp. De adressen zijn op beide dagen gratis te bezoeken van 12.00 tot 17.00 uur. Natuurlijk kun je ook je eigen route uitstippelen. De beschrijving van de route, de plattegrond en de QR-code staan op de website van de Stichting Vrienden van de Slangenburg. De adressen van de deelnemers zijn te herkennen aan de vlag.
In het buitengebied rond kasteel Slangenburg wonen veel kunstenaars op mooie locaties. Zij beoefenen verschillende disciplines op hoog niveau: keramiek, schilderen, fotografie, viltwerk, collages, mixed media, breiwerk en hout(draai)werk. De kunstenaars vertellen graag over hun werk. Veel werken zijn tevens te koop: een mooie manier om een origineel souvenir of cadeau aan te schaffen. De tuinen die in de route zijn opgenomen zijn heel verschillend van karakter: een kruidentuin, een pluktuin ingericht op bijen, een Achterhoekse siertuin en een biologische groentetuin.
Bij het startpunt Kruidentuin Betula aan de Lankerseweg 3A in het buitengebied van Halle zijn een paar parkeerplaatsen voor invaliden. Kom je van ver, dan is het handiger om te parkeren in Zelhem of Gaanderen en met de fiets verder gaan.

Wie de noordroute volgt, komt terecht bij de volgende deelnemers. In de landgoedzone rondom Zelhem toont Anneke Zwager haar landschapsschilderijen, alsmede de collages en haar beelddagboeken. Wiesje de Boer vertelt graag bij haar grote wandkleden gemaakt van (deels zelf geverfde) wolsoorten. Maron Hilverda is begaan met de natuur; haar schilderijen en tekeningen getuigen daarvan. In het dorp Zelhem zijn de collages van Katinka Moerel te zien geïnspireerd door historie. Het houtdraaiwerk van Gerrit Wolsink is gemaakt van verschillende houtsoorten. Riekie Wolsink leidt je rond in haar veelkleurige tuin met bloemen en groenten. In het buitengebied van Halle maakt Hans Wisselink kleinmeubelen en sculpturen van hout. Atelier Suze is gevestigd in het dorp Halle met tegeltableaux en keramiek.
De zuidroute voert naar keramiste Ruth van der Kraan die haar keramiek laat zien. In Gaanderen exposeert Marcel Bos zijn foto’s van moderne architectuur. Marjoleins tuin is een biologische groentetuin met gezellig winkeltje. Margreet Baars toont haar tekeningen en schilderijen ingegeven door de schoonheid van elk mens. Wouter Veldhuizen laat zijn breiwerk zien met geometrische patronen. Betty van Rossem geeft een overzicht van haar schilderwerk en de historische gang in het oude burgemeestershuis. Tot slot voert de route naar de Pluktuin ComBIJn in Westendorp waar dit weekend imkers aanwezig zijn en diverse demonstraties.
Ook aan de interne mens is gedacht: op diverse plekken langs de route staan bankjes en is (kleinschalige) horeca te bezoeken voor een rustpauze.

De Kunst- en tuinenroute van de Slangenburg is een initiatief van de Stichting Vrienden van de Slangenburg, die tot doel heeft de onderlinge contacten te bevorderen door verschillende activiteiten. Meer info vind je op de websites van de verschillende deelnemers en op de site.


vriendenvandeslangenburg.nl

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant